Yeşil Alan ve Çevre Projelerimiz

Neler Yaptık

ÇANKAYA DİKMEN VADİSİ 2. ETAP LUNAPARK YERİ

PAYLAŞ çankaya dikmen vadisi 2. etap lunapark yeri Dikmen Vadisi’nin 2. Etabında bulunan lunapark alanında yapılan yenileme çalışmaları 2023 yılında tamamlandı. 23 bin 230 metrekare alana sahip alanda; koşu yolu, bisiklet yolu, fitness alanı, çocuk oyun alanı, oturma-dinlenme alanları, futbol sahası, tenis kortu, basketbol sahası yer alıyor.

Devamını Oku

ARKEOPARK KARŞISI YEŞİL ALAN DÜZENLEMESİ

# PAYLAŞ Antik Roma Tiyatrosu Yeniden Hayat Buluyor. İki bin yıllık Antik Roma Tiyatrosu’nda gerçekleştirdiğimiz restorasyon çalışmalarımızı tamamladık. Yıllarca ihmal edilen Ulus’un kaderini değiştirecek projemizle Roma Tiyatrosu da dönüşen bölgenin ışıl ışıl yansıması olacak. Antik Tiyatro, Koruma Kurulu onayıyla özgün yapısı korunarak ve uygun malzemeler kullanılarak yenilendi.

Devamını Oku

ANKARA YEŞİL ŞEHİR EYLEM PLANI

PAYLAŞ Ankara Yeşil Şehir Eylem Planı EBRD Green Cities Programı kapsamında hazırlanan ‘Ankara Yeşil Şehir Eylem Planı’nı kamuoyuyla paylaştık. Ankara Yeşil Şehir Eylem Planı (YŞEP), şehrin İklim değişikliği kaynaklı çevresel zorluklar başta olmak üzere kentin dayanıklılığını artırmaya yönelik zorlukların üstesinden gelebilmek adına kentsel sektörler özelinde eylemlerin geliştirilmesi prensibine dayanıyor.

Devamını Oku

Ankara İli Yerel İklim Değişikliği Eylem Planı

PAYLAŞ ankara İli yerel İklim değişikliği eylem planı EBRD Green Cities Programı kapsamında hazırlanan ‘Ankara Yeşil Şehir Eylem Planı’nı kamuoyuyla paylaştık. Ankara Yeşil Şehir Eylem Planı (YŞEP), şehrin İklim değişikliği kaynaklı çevresel zorluklar başta olmak üzere kentin dayanıklılığını artırmaya yönelik zorlukların üstesinden gelebilmek adına kentsel sektörler özelinde eylemlerin geliştirilmesi prensibine dayanıyor.  

Devamını Oku

GÖKAY CADDESI PARK YAPIM İŞI

PAYLAŞ GÖKAY CADDESİ PARKI Gri şehir olarak adlandırılan Başkenti yeşil bir şehre dönüştürmek istiyoruz.  Eryaman Gökay Caddesi’nde yapımını tamamladığımız 41 bin 600 metrekarelik Gökay Caddesi Parkı’mızda; oturma–dinlenme alanları, yürüyüşyolu, fitness alanı, basketbol ve voleybol sahaları, bisikletyolu, bisiklet parkuru, pati park ve meydan yer alıyor. Maliyet: 6.120.000 TL

Devamını Oku

ETİMESGUT KELEBEK SU PARKI YENİLEME

PAYLAŞ ETİMESGUT KELEBEK SU PARKI YENİLEME Yeşilin Başkenti hedefiyle kentimize yeni parklar kazandırırken bir yandan da bakımsızlık nedeniyle atıl durumda kalan parkları yeniliyoruz.  Etimesgut Ahi Mesut Mahallesi’ndeki Kelebek Su Parkı’nı 3,4 milyon TL maliyetle yeniledik. 38 bin 485 metrekarelik parkta bulunan yaklaşık 14 bin metrekarelik havuzun elektrik aksamı yenilenirken su tasarrufunun sağlanabilmesi için de gerekli önlemleri aldık. 2014 yılında açılan ve açıldıktan kısa bir süre sonra da bakımsız kalan park, yapılan çevre düzenlemeleriyle de daha modern bir hâle kavuştu. Alandaki park ve kent mobilyaları da yenilenirken, havuz içindeki adacıklardan oluşan parktaki yeşil alan ve ağaç sayısı da artırıldı.

Devamını Oku

TÖREKENT MAHALLESİ PARK ALANI

PAYLAŞ TÖREKENT VE SARAYCIK MAHALLELERİ PARK ALANLARI 17 bin 127 metrekarelik alan üzerine kurduğumuz Törekent Parkı’nda; fitness alanı, meydan, çocuk oyun alanı, dinlenme alanı ve tematik bahçeler, Sincan Saraycık Mahalle Parkı’mızda ise çocuk oyun alanları, dinlenme alanları ve ağaçlandırma alanı bulunuyor.

Devamını Oku

TAYLAN HAKAN PARKI

PAYLAŞ YENİMAHALLE TAYLAN HAKAN PARKI (ÇAKIRLAR GÖBEK) Yenibatı Mahallesi’nde Çakırlar Göbek olarak bilinen noktaya 2022 yılında kazandırdığımız 7 bin 250 metrekarelik parkımızda; oturma-dinlenme alanları, yürüyüş yolu, çocuk oyun alanı, bisiklet yolu, tematik bahçeler ve Park Et-Devam Et otoparkı yer alıyor.

Devamını Oku